Teppeki – efektiivne lehetäiliste tõrjevahend

Eesti taimekaitsevahendite register on täienenud ühe väga efektiivse ning hea keskkonnaprofiiliga toote võrra. Eesti põllumeeste ja aiandustootjate kasutusse on jõudnud lehetäide tõrjevahend – Teppeki. 

Teppeki tõrjub enamlevinud lehetäiliste liike järgnevatelt kultuuridelt: suvi- ja talinisul, durum (spelta) nisul, suvi- ja talitritikalel, suvi- ja talirukkil, suvi- ja taliodral, suvi- ja talikaeral, rohelisel hernel (kaunadeta), kartulil, õuna- ja pirnipuul. 

Toimeaineks on flonikamiid, millel on nii süsteemne, kontaktne kui translaminaarne toime, mille juures lehetäi jätab taimel toitumise katki ning hukkub mõne päeva pärast peale tootega kokku puutumist. Toode tõrjub ainult lehetäisid ning jätab ellu kasulikud putukad, sealhulgas lepatriinud, kes on lehetäide looduslikud vaenlased. Seetõttu ei pea muretsema, kui mõni lehetäi Teppekiga kokku ei puutu, sest selle lehetäi sööb kindla peale lepatriinu vastne või lepatriinu ise ära, mis aitab lehetäide populatsiooni kaua aega madalana hoida. 

Talirapsi kasvuregulaator Artina EC

Sügisene kasvureguleerimine on üks parimaid mooduseid talirapsi talvitumise kindlustamisel õige sordi valiku järel

Hea uudis mahetootjatele!

Nimelt laiendati 13.04.2020 taimekaitsevahendi NeemAzal-T/S loa kehtivust kasutamiseks maasikal, vaarikal, mustal sõstral ja punasel sõstral.
Etiketil on need välja toodud marjakasvatuse all.

NeemAzal aitab imevate, hammustavate, lehte käike uuristavate putukate tõrjel. Kasutada tohib eelpool loetletud marjakultuuridel kuni viljade valmimiseni, hoolikalt tuleb järgida ooteaega, milleks on 7 päeva. Kuna toodet on lubatud kasutada marjadel 2–3 korda kasvuperioodi jooksul (maasikas 3 korda, vaarikas, must ja punane sõstar 2 korda), siis tuleks kahe pritsimise vahel hoida intervalli 7–14 päeva.

Täpsema info saamiseks lugege uut NeemAzali tooteetiketti, mille leiate meie kodulehelt

Äripäeva Raadiosaade: Õigeaegselt tehtud taimekaitse annab saagikust juurde

Nordisk Alkalist ja taimekaitsevahenditest räägib Ingrid Tamla.

Kuula saadet siit: